środa, 20 sierpnia 2014

Sigourney Weaver w filmie o potworach pt. "Monster Calls"

Sigourney Weaver (Inkwizytorka) zostanie babcią w filmie fantasy "A Monster Calls". Za kamerą stoi Juan Antonio Bayona ("Niemożliwe").

Sigourney Weaver wcieli się w babcię głównego bohatera, która go wychowuje. W obsadzie są także Liam Neeson i Felicity Jones.  Patrick Ness, autor książki, sam napisał scenariusz. Weaver niedługo zobaczymy w filmie "Exodus: Bogowie i królowie".

Książka "A Monster Calls" została wydana w Polsce w 2013 roku przez wydawnictwo Papierowy Księżyc pod tytułem "Siedem minut po północy".
Odważna, pełna czarnego humoru, głęboko poruszająca opowieść o chłopcu, jego ciężko chorej matce i niezapowiedzianym, potwornym gościu.
Jest siedem minut po północy, gdy trzynastoletni Conor budzi się i odkrywa, że za oknem jego sypialni czai się potwór. Jednak to nie tego potwora Conor się spodziewał – sądził, że odwiedzi go raczej ten z dręczącego go koszmaru, powtarzającego się niemal każdej nocy od dnia, kiedy matka chłopca rozpoczęła leczenie. Potwór z jego podwórka jest inny. Sędziwy. I dziki. I chce czegoś od Conora. Czegoś niebezpiecznego i przerażającego.
Żąda prawdy.
Na podstawie ostatniego pomysłu wielokrotnie nagradzanej pisarki Siobhan Dowd – która zmarła na raka i nie mogła sama napisać tej historii – Patrick Ness stworzył mroczną, przejmującą powieść o nieszczęściu i stracie, a także o potworach: tych realnych i tych wyobrażonych. [opis wydawcy] 
Premiera "A Monster Calls" w USA zaplanowana jest na 14 października 2016 roku.
źródło

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...